Система управління якістю у громаді – перепустка до інвестицій

Система управління якістю у громаді – перепустка до інвестицій

розміщено в: Новини | 0

Про сучасні механізми підвищення ефективності надання суспільних послуг та якості життя в об’єднаних територіальних громадах йшла мова на круглому столі з представниками ОТГ, організованому управлінням експертиз ЗТПП за підтримки органу з сертифікації «Глобал Сертифік». Краще розібратися в темі присутнім допомогла скайп-сесія з бурмістром польського міста Бихава Янушом Урбаном.
 
Попри те, що використання міжнародних стандартів управління якістю все ще асоціюється переважно з комерційною діяльністю, останнім часом в Україні вже поширюється практика сертифікації послуг відповідно до ISO 9001:2015 органами місцевого самоврядування.
 
Президент ЗТПП Володимир Шамілов, зазначив, що палата має багаторічний досвід у розробці і провадженні систем управління якістю для бізнесу. Протягом більше 20 років такі послуги надаються малим та середнім підприємствам, частково – великим промисловим компаніям.Впроваджуючи європейські стандарти підприємницької діяльності, палата провела сертифікацію і своїх послуг на відповідність вимогами міжнародного стандарту ISO 9001.
Наразі – прийшов час громадам Запорізької області замислитися над перспективами впровадження систем менеджменту якості (СМЯ).
 

Запроваджуючи ці стандарти, ми поряд з іншими перевагами долаємо багато перепон для налагоджування співпраці, створення сприятливого бізнес-клімату на території громад, –

 
зауважив президент Володимир Шамілов.
 
Про особливості впровадження СМЯ для органів місцевого самоврядування в Україні розповів директор органу з сертифікації «Глобал Сертифік» Сергій Рубальський:
 

Сертифікація управління якістю для громад – це перепустка до інвестора, міжнародних програм, які можуть надати вам ресурс.

 
Загалом експерт виділив три основні цілі впровадження системи: це впорядкування своєї діяльності, підвищення ефективності послуг для населення, досягнення інвестиційної привабливості.
 
Роботу з сертифікації управління якістю у 2002 році провели у польському місті Бихава. Адже Польща пройшла шлях адміністративної реформи ще у 90-х роках ХХ століття.
 

 
Завдяки участі ЗТПП у Польсько-східній конференції PUIG Lub-Invest у червні цього року налагоджені партнерські контакти з представниками гмін Люблінського воєводства. Бихава – одна з перших у своєму регіоні, де була запроваджена СМЯ.
 
Бурмістр м. Бихава Януш Урбан оцінює цю подію як справжню революцію самоврядування:
 

Ця робота не є легкою, але приносить плоди. Для нас це означало перейти на зовсім інший спосіб мислення, головне – орієнтуватися на споживача.Результат – отримання європейського фінансування на реконструкцію міста, очищення стоків, інфраструктурні, соціальні проекти. Та головне, що завдяки цій системі ми сформували надзвичайно освічений кадровий персонал.

 
Деталі та механізми функціонування системи у сусідній Польщі, досвід Запорізької ТПП, «Глобал Сертифік» викликали практичний інтерес присутніх представників громад. Зокрема, у заході взяли участь Чернігівська, Широківська, Приморська, Берестівська громади.
 
Діалог домовилися продовжити на ІІІ Міжнародному форумі інтеграції та кооперації InCoForum-2018 у ВЦ «Козак-Палац».
 

Думки читачів