Оцінка при даруванні чи спадщині

Оцінка при даруванні чи спадщині

розміщено в: Новини | 0

В Інтернет-просторі наполегливо поширюється інформація про так звані нововведення у сфері оцінки, які з 1 листопада начебто призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини. Інтернет-видання описують, що проблеми виникнуть, зокрема, через дію постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 231, яка призводить до монополізації ринку оцінки та катастрофічного зменшення кількості учасників ринку.

Цитуємо витяг із статті, яку бездумно передрукували кілька десятків Інтернет-видань:

С 01 ноября в Украине не будет оценщиков, которые имеют право проводить оценку для случаев, когда совершается сделка дарения движимого или недвижимого имущества или производится вступление в наследство на такое имущество.

Це посіяло не просто обурення з боку простих громадян, а справжню паніку. У той же час розслідування, проведене ФДМУ разом з оціночною спільнотою, показало, що точно така стаття була розміщена ще три роки тому, і тепер у повному обсязі та дослівно з чиєїсь подачі передрукована як реальна та актуальна на сьогодні.

Проблема монополізації ринку, якої стосувалася стаття 2013 року, виникала у зв’язку з постановою КМУ від 04.03.2013 року, ініційованої урядом Азарова, і була успішно подолана Урядом у 2014 році, а сама постанова № 231 відмінена постановою від 21 серпня 2014 № 358.

Кількість суб’єктів оціночної діяльності, яким надано доступ до реєстрації звітів в Єдиній базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування – 2693. Нагадуємо, що оцінювачі ЗТПП також мають право надавати послуги на всій території України для випадків проведення оцінки, встановлених Податковим кодексом України.

За офіційними матеріалами Фонду державного майна України

Думки читачів