Митна вартість: повна дезорієнтація

Митна вартість: повна дезорієнтація

розміщено в: Новини | 0

Постановою від 5 жовтня 2016 року №686 уряд скасував механізм використання митницею єдиних орієнтовних показників митної вартості товарів під час їх оформлення.

За попереднім задумом урядовців орієнтовні показники митної вартості товарів визначалися як їх середньозважена митна вартість за останні шість місяців без урахування конкретних умов імпортного контракту. Про можливі негативні наслідки для бізнесу від використання таких надто узагальнених даних ми раніше попереджали у своїх публікаціях. Фактично так і сталося – протягом дії скасованої тепер постанови №724 від 16.09.2015 митники мали у своєму розпорядженні інструмент, застосування якого нерідко призводило до завищення митної вартості товарів, як бази для розрахунку мита, акцизів і  ПДВ, що в свою чергу збільшувало ціни реалізації імпортних товарів кінцевому споживачу.

Таким чином, відмова від орієнтовних показників дозволить визначати митну вартості товарів виключно методами, передбаченими ст. 266 Митного кодексу України, зокрема основним методом – за ціною договору. Нагадаємо також, що імпортери залишають за собою право замовити незалежну експертизу цінових умов зовнішньоекономічного контракту для підтвердження вартості задекларованої ними продукції. Висновки Запорізької ТПП за результатами такої експертизи є вагомим аргументом у захисті інтресів бізнесу в судах, зокрема і у суперечках із митними органами.

Думки читачів