Все, що треба знати про новий стандарт ISO 45001

Все, що треба знати про новий стандарт ISO 45001

розміщено в: Новини | 0

25 квітня у Запорізькій торгово-промисловій палаті відбулася чергова зустріч учасників Клубу якості. Представників запорізьких підприємств об’єднав навчальний семінар, присвячений управлінню охороною здоров’я і безпекою праці з урахуванням вимог ISO 45001:2018.
 
Експертом зустрічі виступив Тарас Калита – член правління Української асоціації досконалості та якості, дійсний член Міжнародної гільдії професіоналів якості, сертифікований експерт з досконалості EFQM (Європейського фонду управління якістю).
 
ISO 45001 є новим стандартом з охорони здоров’я і безпеки праці на робочому місці. Тарас Калита зазначає, що дана тема є сьогодні надзвичайно важливою, затребуваною, актуальною. Споживачу важливо, щоб під час виробництва продукції для нього був нанесений мінімальний збиток навколишньому середовищу, ніхто не постраждав, не нашкодили соціальним системам.
 
Стандарт ISO 45001:2018 був прийнятий у минулому році, він прийшов на зміну OHSAS 18001. Найважливіше, на що він націлений, – гарантувати, що ми керуємо всіма факторами, що можуть вплинути на здоров’я, життя, безпеку людей на підприємстві. Враховуючи, що ISO 45001 вже став частиною ділової норми у світі, важливо, щоб компанії Запорізького регіону також були в курсі цих подій.
 

 
Учасник семінару Валерія Соіна, інженер з якості ПрАТ «Плутон», розповідає, що компанія спеціалізується на виробництві тягових підстанцій для електротранспорту. На підприємстві запроваджена інтегрована система якості. Наразі триває перехід до нового стандарту ISO 45001 замість OHSAS 18001. Тож зустріч з експертом, а також з колегами з Клубу якості сьогодні є дуже корисною і важливою.
 
Володимир Полтавець, начальник відділу охорони праці ПрАТ «Пологівський МЕЗ» – підприємства, що займається переробкою олійних культур, є лідером в Україні і Європі з виробництва рослинної олії і шроту. Співробітники підприємства постійно беруть участь в освітніх заходах Запорізької ТПП. Тема стандартів сьогодні особливо актуально – колектив працює над приведенням вимог охорони праці, безпеки до вимог міжнародних стандартів.
 

IMG_20190425_114950

 
Загалом під час семінару були розглянуті цілі стандарту ISO 45001:2018 та область його застосування, принципи інтеграції управління охороною здоров’я і безпекою праці до загальної системи управління підприємством, визначені небезпеки, ризики, роль лідерів у системі управління. Учасники активно брали участь у дискусії та мали змогу отримати індивідуальну консультацію від експерта під час перерви.
 

Думки читачів