Системний менеджмент як інструмент розвитку підприємства

Системний менеджмент як інструмент розвитку підприємства

розміщено в: Новини | 0

Не тільки про якість, а про широкий спектр міжнародних стандартів йшла мова на черговій зустрічі учасників Клубу якості у Запорізькій торгово-промисловій палаті, що відбулася 13 червня.
 
Експерт зустрічі – Тарас Калита, член правління Української асоціації досконалості та якості, дійсний член Міжнародної гільдії професіоналів якості, сертифікований експерт з досконалості EFQM (Європейського фонду управління якістю) розповідає:
 

«Цього разу обговорюємо системи менеджменту, що відповідають різноманітним міжнародним стандартам. У тому числі, питання безперервності бізнесу, інформаційної безпеки, протидії хабарництву. Маю на меті звернути увагу учасників на ключові моменти процесних підходів, управління ризиками, постійне вдосконалення, все це – в основі загальної системи менеджменту».

 

 
За словами експерта, одним із істотних викликів для вдосконалення системи є посилення правових вимог в Україні і в світі:
 

«…особливо це актуально для компаній, що працюють на зарубіжних ринках. Необхідно відстежувати зміни, інтегруватися, виконувати всі норми, що діють на конкретному ринку. Для компанії, що займається зовнішньоекономічною діяльністю, без досконалої системи менеджменту забезпечити виконання цих вимог складно. На прикладі виконання правових вимог я хочу показати, що інтегрована система управління повинна вибудовуватися не просто для виконання стандарту і отримання сертифіката, а як дієвий інструмент виконання завдань підприємства».

 
У зустрічі традиційно взяли участь постійні учасники Клубу якості, у числі яких – представники АТ «Мотор Січ», ПрАТ «Плутон», ДП «Івченко-Прогрес», ПрАТ «Пологівський МЕЗ», ПрАТ «Запоріжполімертара», ПП «НПКО «ТАТА», ПрАТ «Запоріжабразив», ТОВ “Корундкераміка плюс” та інші.
 

 
Серед них є ті, які починали разом з Клубом і Запорізькою ТПП робити перші кроки у сфері впровадження міжнародних систем менеджменту.
 

Олена Опілат, начальник відділу якості ПрАТ «Плутон» зазначає:
 

«Система менеджменту якості ISO 9001 запроваджена на нашому підприємстві у 2005 році – тоді ж ми почали працювати з Запорізькою ТПП. Вдячні за допомогу та постійні консультації на цьому важливому етапі експертам Палати. Клуб якості дуже важливий для нас, всі матеріали використовуємо у роботі, проводимо семінари для співробітників. Нещодавно за підтримки ЗТПП отримали сертифікат системи менеджменту «Global Certifik». Відзначу, що для нас важливий не просто сертифікат, а системний підхід, що допомагає підвищувати конкурентоспроможність нашої продукції»

 
 

Едуард Бараннік, заступник начальника відділу виробництва НПКО «ТАТА»:
 

«Наукове промислово-комерційне об’єднання «ТАТА» займається широким спектром діяльності, зокрема, має власне виробництво вогнетривких бетонів і сумішей, виробів з графіту та вугілля, вуглецьмістких матеріалів. На нашому підприємстві діє система менеджменту якості ISO 9001:2015 – це дуже важливо і для нас, і для наших партнерів. У семінарах Клубу якості беремо участь з 2006 року. Такий зручний формат спілкування та отримання знань допомагає нам завжди бути у курсі всіх новин у сфері системного менеджменту, обмінюватися досвідом з колегами. Це дуже корисно».

 
 

Олексій Надточій, заступник директора компанії «Корундкераміка плюс»:

«Ми є виробниками керамічних виробів для різних технічних напрямків застосування. Відвідуємо семінари Клубу якості для покращення власних процесів управління, для отримання якісної продукції. На сьогоднішній день ми сертифіковані за системою ISO 9001, але ми не стоїмо на місці, для подальшого розвитку необхідно отримання додаткових знань, також для нас корисний досвід колег. Для цього ми тут, у Запорізькій ТПП, отримуємо знання, спілкуємося з експертами і практиками».

 

Думки читачів