Запорізька ТПП допоможе розробити документи системи НАССР для малих підприємствах харчової галузі

Запорізька ТПП допоможе розробити документи системи НАССР для малих підприємствах харчової галузі

розміщено в: Новини | 0

Згідно із Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» № 771/97-ВР від 23.12.1997 р. з 20 вересня 2019 року наявність системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР) стає обов’язковою для підприємств, які постачають харчові продукти кінцевому споживачу і мають не більше 10 осіб робочого персоналу. Перевіряти операторів ринку на відповідність їх діяльності законодавству має право Держспоживслужба.
 

У зв‘язку з цим, Запорізька ТПП зазделегідь розпочала активну консультаційну кампанію для суб’єктів малого бізнесу, які працюють на «малих» потужностях із продуктами харчування.
 
На початку серпня тема впровадження системи НАССР стала однією з головних на порядку денному засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва Запорізької міської ради. Начальник управління експертиз Запорізької ТПП Володимир Голомб проінформував присутніх про спрямованість системи НАССР на створення безпечної інфраструктури для споживачів харчової продукції, що передбачає відповідність обладнання, приміщень та використання системи документації технологічних процесів.
 

 
Зокрема, з початку року семінари щодо впровадження системи НАССР, організовані ЗТПП у Запоріжжі, Бердянську і Мелітополі, відвідали понад 140 представників бізнесу. З огляду на свої напрацювання у цій сфері ЗТПП внесла пропозицію на розгляд координаційної ради щодо розробки типових пакетів документів, необхідних для впровадження системи НАССР на малих підприємствах харчової галузі (кафе, заклади швидкого харчування та заклади у школах і дитячих садках).
 

Реалізовувати цей проект на практиці планують разом із запорізькими підприємцями. Так, компанія «Урожай», ТМ «Майстерня пончиків» на чолі з керівником Олексієм Пучковим зацікавлена у допомозі Запорізькій ТПП щодо розробки пакету документації, необхідної для впровадження системи НАССР на малих підприємствах. Таким чином, найбільша маленька пекарня Запоріжжя може стати пілотним об’єктом щодо розробки цієї важливої документації.
 

«Впровадження НАССР – зручний механізм для керівника підприємства, що дозволяє підвищити якість продукції. Система спрямована на визначення критичних точок та мінімізації можливих негативних наслідків при виробництві та реалізації харчової продукції», – переконаний Олексій Пучков.

 
На наступне засідання Координаційної ради вирішили запросити представників Держпродспоживслужби для надання інформації про плани перевірок і алгоритм їх проведення.
 


 

Думки читачів