Стандарти якості для органів самоврядування

Стандарти якості для органів самоврядування

розміщено в: Новини | 0

Запорізька торгово-промислова палата розробила, впровадила і сприяла сертифікації системи менеджменту ЦНАПів м. Запоріжжя на відповідність міжнародним стандартам ISO 9001:2015. Відповідний сертифікат президент Запорізької торгово-промислової палати Володимир Шамілов вручив міському голові Володимиру Буряку під час ювілейної конференції з нагоди 80-річчя Запорізької торгово-промислвої палати.
 
Це перший подібний проект у Запорізькому регіоні, коли сертифікацію на відповідність міжнародним стандартам отримав Центр надання адміністративних послуг.
 
Директор Департаменту розвитку підприємництва і надання адміністративних послуг Запорізької міської ради Наталія Мила висловила свою щиру подяку експертам ЗТПП, які брали участь у проєкті із впровадження системи менеджменту за стандартом ISO 9001:2015 за його професійне супроводження :
 

«Ми завжди готові до продовження співпраці із командою ЗТПП, і відкриті до обміну досвідом із зацікавленими сторонами щодо впровадження вимог стандарту, налагодження механізмів системного збору інформації для прийняття рішень, аналізування потреби в ресурсах для досягнення цілей і виконання програм розвитку тощо.
 
Бажаю Вам подальших успіхів у впровадженні сучасних механізмів підвищення ефективності надання суспільних послуг та якості життя в громаді!»

 
Попри те, що системи управління якістю (СУЯ) на основі стандарту ISO 9001:2015 поки що асоціюються переважно із комерційною діяльністю, останнім часом в країні поширюється практика їх використання саме органами місцевого самоврядування для ефективної реалізації делегованих повноважень.
 
Зокрема, Запорізька торгово-промислова палата так само набула досвіду розробки СУЯ в рамках консультаційних проєктів для бізнесу. Разом з тим, протягом останніх років ми встановили партнерські зв’язки із експертами з інших регіонів України, які спеціалізуються на створенні і сертифікації СУЯ для органів місцевого самоврядування.
 
Завдяки такій підтримці, за безпосередньою участю спеціалістів управління експертиз ініційовано і надано підтримку у розробці та впровадженні системи менеджменту якості для Департаменту розвитку підприємництва і надання адміністративних послуг Запорізької міської ради, яку було успішно сертифіковано на відповідність стандарту ISO 9001:2015 в грудні 2019 року.
 
Розроблену нами систему для ЦНАПів м. Запоріжжя успішно сертифіковано третьою стороною на відповідність стандарту ISO 9001:2015 в грудні минулого року. За визнанням співробітників Центрів та кураторів проекту це допомогло їм:

  • підвищити рівень прозорості в системі внутрішнього документообігу, чітко розподілити повноваження, контрольні функції, завдання та відповідальність;
  • раціонально та ефективно використовувати наявні ресурси, особливо людські;
  • оцінити ефективність діяльності на основі ризик-менеджменту;
  • збільшити кількість контактів із потенційними грантодавцями.

 

Думки читачів